Menu
  • Grupa

Adresy e-mail osób prywatnych i firm

W czasie kiedy coraz więcej działań reklamowych, PR i sprzedażowych przenosi się do Internetu, zmienia się również sposób kontaktowania się z potencjalnym odbiorcą naszych usług.

Ludzie listy piszą, czyli każdy ma skrzynkę e-mail.

Narzędziem codziennego użytku większości osób, z którymi chcielibyśmy nawiązać współpracę, jest skrzynka email. Dzięki nowoczesnym narzędziom mobile i wszechobecnemu już Internetowi, maile można odbierać  zawsze i wszędzie.

E-mail to również narzędzie, które w jednej chwili pozwala dotrzeć ze swoją ofertą do ogromnej ilości odbiorców. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego narzędzia i przygotowanej wcześniej bazy maili osób prywatnych lub firm.

e-mail_szary

Szukasz bazy emaili firm lub konsumentów? Przejdź tutaj

 

Dobrze przygotowana baza maili – skąd ją wziąć?

Aby uzyskać jak największą i najbardziej wartościową bazę adresów e-mail, należy na samym początku zastanowić się do kogo chcemy skierować swoją ofertę. Przykładowo  - w swojej ofercie posiadam pieluchy dla dzieci, stąd moja grupą docelową stają się matki i ojcowie posiadający dzieci w wieku 0-3 lata. Wysyłanie ofert handlowych na wszystkie możliwe adresy e-mail jest bowiem działaniem zarówno kosztowym, nieprecyzyjnym ( przekaz kierowany do każdego, trafia do nikogo) i może spowodować, że zostaniesz zgłoszony do listy spamerów.

Skąd wziąć kontakt do takich osób prywatnych lub firm, które mogę uznać za swój target? Otóż zgłaszając się do firmy specjalizującej się w bazach danych, jak Bisnode, która w swoich zasobach posiada maile zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Jeżeli nie do końca wiesz, jak dokładnie ma wyglądać Twoja baza, konsultant pomoże Ci określić kryteria określające grupę docelową i przygotuje bazę maili klientów ( jej zakres może być rozszerzony np. o spis numerów telefonów komórkowych i prywatnych w przypadku baz konsumenckich czy adresy, wielkość obrotu, bądź numery rejestrowe w przypadku firm).

Czy takie działanie jest legalne?

Tak, o ile przestrzega się kilku reguł.

Po pierwsze, należy pamiętać, że wysyłanie ofert handlowych do przypadkowych osób i firm jest niezgodne z prawem i może wiązać się z konsekwencjami jak chociażby wciągnięcie na listę spamerów i de facto zablokowanie wszystkich maili wychodzących z Twojej firmy.

W przypadku adresów e-mail osób prywatnych – należy korzystać z legalnie zbieranych przez odpowiednie firmy baz danych.  Adresy e-mail uzyskiwane przez nie, zbierane i przekazywane są razem ze zgodą na otrzymywanie ofert handlowych od określonych klientów ( osób / firm, które taka bazę zakupiły), dzięki temu możesz swobodnie skierować do nich nawet imienną propozycję. Nawet poświęcając ogrom czasu na przeszukiwanie stron internetowych, takich adresów mailowych nie znajdziesz na własną rękę.

W przypadku adresów e-mail firm – istnieje dowolność wysyłania maili na ogólne adresy e-mail typu info@….pl, biuro@….pl itp.

Jeżeli jednak chcemy dokonać wysyłki na adresy poszczególnych osób w danej firmie (np: na adres aneta.kowalska@bisnode.pl),następuje rozdział. Jeżeli oferta handlowa dotyczy obowiązków pracowniczych danej osoby (np. Aneta Kowalska jest koordynatorem biura i chcemy jej wysłać ofertę związaną z wysyłką pocztową), zgodna nie jest wymagana.

Jeżeli jednak tej samej Pani Anecie chcemy na adres firmowy wysłać ofertę nie mającą nic wspólnego z jej pracą, (np. z pościelą lub kosmetykami) musimy najpierw zatroszczyć się o otrzymanie od niej zgody na wysyłanie oferty handlowej.

Od kogo musisz uzyskać zgodę na wysyłanie oferty handlowej – zobacz tabelę!

Powiązane produkty

Produkty

Bisnode - moduł marketingowy

Dotrzyj z ofertą do potencjalnych klientów i partnerów biznesowych!

Najbardziej aktualne dane telemarketingowe z całej Polski.

Pozyskuj kientów

Produkty

EuroContactPool

Europejska baza firm i powiązań zawierającą najbardziej aktualne dane marketingowe.

Znajdź klientów na terenie całej Europy!

O europejskiej bazie danych

Powiązane tematy

Wiedza Bisnode

5 wskazówek jak dotrzeć do klientów

Dobór odpowiedniej grupy docelowej – istota działań marketingowo – sprzedażowych

Czytaj więcej

Wiedza Bisnode

Pozyskiwanie nowych klientów

To z ważniejszych czynników rozwoju firmy.

Aby było skuteczne, a dalsza współpraca owocna , należy  przed rozpoczęciem działań zastanowić się nad kilkoma rzeczami.

Czytaj więcej