Menu
  • Grupa

Wiarygodność firmy - współpraca z bezpiecznymi partnerami

Jak sprawdzić czy firma jest wiarygodna?

Rozpocznij współpracę tylko z bezpiecznym partnerem

 

sprawdzanie wiarygodności firmyZnalazłeś już nowego potencjalnego klienta, który chce rozpocząć z Tobą współpracę. Pamiętaj jednak, że zanim rozpoczniesz współpracę z nową firmą, należy ją dokładnie sprawdzić pod wieloma względami: Jak długo firma istnieje na rynku, jakie ma wyniki finansowe , czy w porównaniu długoterminowym firma rozwija się, czy raczej popada w problemy? Z jakimi innymi firmami jest powiązana drzewami kapitałowymi lub osobowymi? Wszystkie te informacje składają się bowiem na ocenę jej wiarygodności. 

Być może wydaje się to skomplikowane i czasochłonne, ale proces ten można przyspieszyć lub nawet zautomatyzować w systemie CRM, na którym pracujesz.

Przykładowo – do oceny wiarygodności firmy można skorzystać z raportów handlowych, które zawierają wszelkie niezbędne informacje zebrane z różnych źródeł, sprawdzone i przeanalizowane przez specjalistów, podane w formie przejrzystej i łatwej do zrozumienia nawet przez osoby nie zajmujące się finansami. Posiadają wskaźniki, które często na pierwszy rzut oka pozwolą odrzucić firmy, u których widać ryzyko współpracy.  - jest to dobre i łatwe rozwiązanie w przypadku sprawdzania pojedynczych firm. 

Jeżeli jednak Twoja firma pracuje z wieloma kontrahentami – zamawianie i sprawdzanie rapotów na temat każdego oddzielnie będzie wymagało dużego nakładu czasu. W takim przypadku warto zastanowić się nad integracją i automatyzacją Twojego systemu CRM z bazą danych zawierającą oceny wiarygodności firm. Takie połączenie spowoduje, że wchodząc w profil firmy, będziesz automatycznie widział interesujące Cię dane i ocenę wiarygodności przedsiębiorstwa.

Bisnode wyznacza ocenę firmy na postawie:

  • wartości firmy, wyznaczanej na podstawie wartości netto podmiotu lub kapitału podstawowego,
  • oceny klasy ryzyka firmy, wyznaczanego na podstawie modeli statystycznych

Wartość netto obliczana jest na podstawie danych ze sprawozdania finansowego nie starszego niż 24 miesiące. Obliczana jako kapitał własny pomniejszony o wartości niematerialne i prawne.

Firma wiarygodna finansowo, to firma stabilna, o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, których poziom zadłużenia oraz zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy.

 

Powiązane produkty

Produkty

Bisnode Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

 

Potwierdź wiarygodność swojej firmy!

Więcej o CWB

Produkty

GRS Światowa baza danych i powiązań

Zbuduj bazę klientów z całego świata według swoich potrzeb.

Sprawdzaj powiązania kapitałowe i osobowe.

Więcej o GRS

Produkty

D&B Portfolio Manager®

Skutecznie zarządzaj należnościami w firmie.

Twoje informacje o moralności płatniczej firm łączymy z naszą oceną ryzyka wyznaczając obszary ryzyka portfela należności.

O portfolio manager

Powiązane tematy

Wiedza Bisnode

Proces DUNSRight®

Stałe manualne i automatyczne sprawdzanie jakości danych ze względu na ich kompletność, dokładność i aktualność.

Czytaj więcej