Menu
  • Grupa

Utrudnienia w pozyskiwaniu danych z sądów

Szanowny Kliencie,

Informujemy, że w związku z realizacją przez sądy powszechne projektu  „Informatyczne centra archiwalne dla sądów powszechnych” nadzorowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości (więcej o projekcie poniżej),  w najbliższym czasie pozyskiwanie danych finansowych firm z sądów będzie dla wywiadowni gospodarczych mocno utrudnione.

Utrudnienia te w zależności od Sądu mogą potrwać nawet do końca 2016 roku.Dane z sądów

W zależności od miasta, obostrzenia mogą wystąpić o różnym nasileniu, począwszy od zmniejszenia dziennej liczby akt możliwych do wglądu np. w Poznaniu, a skończywszy na całkowitym zamknięciu sądu w Katowicach na czas 3 miesięcy dla osób fizycznych i wywiadowni.

Niemniej zapewniamy, że wciąż będziemy dokładać starań na pozyskanie informacji bezpośrednio od firm, co jednak nie daje gwarancji ich otrzymania.

Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy.

 Zespół Bisnode Polska

Z jakich źródeł danych korzysta Bisnode? Zobacz >>> 

 

 

Projekt „Informatyczne centra archiwalne dla sądów powszechnych – system zarządzania aktami sądowymi”.

 

Projekt związany z cyfryzacją sądów ma na celu:

  • utworzenie systemu zarządzania zasobami akt sądowych w 38 wydziałach rejestrowych, usytuowanych w różnych sądach rejonowych na terenie całego kraju;
  • wyposażenie sądów w dedykowany system informatyczny oraz odpowiednią infrastrukturę techniczną dostosowaną do potrzeb danego wydziału (urządzenia współpracujące w technologii RFID m.in.: stanowiska kodowania akt, stanowiska wydawania i przyjmowania akt, czytniki mobilne, tagi regałowe, wózki inteligentne, półki inteligentne, tagi do znakowania akt);
  • utworzenie „baz danych”, w oparciu o które system zarządzania będzie funkcjonował, polegających na oznakowaniu każdej teczki akt odpowiednim tagiem RFID, a następnie zakodowaniu każdej oznakowanej uprzednio teczki na stanowisku kodowania akt.

Powiązane produkty

Produkty

Bisnode I Polska Baza Danych Bisnode

Sprawdź wiarygodność firm i minimalizuj ryzyko finansowe z raportami handlowymi w Bisnode I Polskiej Bazie Danych

Baza danych on-line

Case Studies

Dobre dane to czysty zysk - zobacz w praktyce

czy jakość  baz danych w firmie jest aż tak istotna?

Czytaj więcej