Inteligentna technologia

Bisnode przetwarza duże ilości danych aby uzyskać z nich esencję
Dowiedz się więcej
Dane Smart to esencja

Dane Smart to esencja

Dane stały się jednym z nadrzędnych towarów naszych czasów. Codziennie generowane jest 16 000 mld megabajtów danych na świecie. W Bisnode jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do tych, którzy spośród ogromnej ilości danych będą w stanie wyłonić spostrzeżeniami, fakty i odpowiedzi. Nasza praca polega na tym aby duże ilości danych zamienić na dane inteligentne.

Uświadomienie sobie zakresu ilości danych wytwarzanych każdego dnia na świecie nie jest łatwe. Ile to w rzeczywistości 16 000 miliardów megabajtów? Lepsze spojrzenie na ten wybuchowy rozwój daje fakt, że 90 procent wszystkich danych światowych zostało utworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Przykładami są informacje z transakcji biznesowych, poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, blogów, GPS, filmów wideo i zdjęć cyfrowych.

Sztuka integracji i przetwarzania danych

Sztuka integracji i przetwarzania danych

Tak duże ilości informacji, które przywykliśmy nazywać Big Data - mogą być w rzeczywistości kopalnią złota dla firm. Jest to także jeden z powodów tego, że coraz więcej firm zajmuje się gromadzeniem danych. Jednak jak sobie radzić z taką ilością danych i informacji?

Dane typu Smart data to dane przetworzone i przeanalizowane, pozbawione wszystkiego, co nie jest istotne i zapewnia prawidłową jakość umożliwiając trafne decyzje. Smart Data to esencja tylko od Ciebie zależy czy z niej skorzystasz. Zastosowań jest bardzo wiele, dzięki Smart Data firmy nie tylko mogą skutecznie utrzymywać swoich dotychczasowych klientów, ale także bardziej efektywnie docierać do nowych klientów z kampaniami. Te i inne zastosowania mogą by kluczowe dla funkcjonowania i rozwoju Twojej firmy.

Jaka jest różnica Big Data vs Smart Data

Czym jest Smart Data?

Czym jest Smart Data?

Dane stają się "smart" tylko wtedy, gdy dzięki swojej wartości pomagają podejmować odpowiednie decyzje biznesowe. Kiedy mówimy w Bisnode o zmianie dużych ilości danych na Smart Data, mamy na myśli przetworzenie informacji w celu dostarczenia poprawnych zestawień, prawidłowych analiz i raportów, a także informacji które będą dostosowane i wartościowe dla naszego klienta. Daje to możliwość podejmowania inteligentnych decyzji i tworzenia skutecznego biznesu, który będzie miał solidne podstawy do wzrostu.

Wszystkie firmy mogą osiągać więcej i podejmować lepsze decyzje w oparciu o dane. W tym celu potrzebują inteligentnych danych, które wskażą i podpowiedzą - kiedy, co oraz jak robić aby osiągnąć sukces.

Jak Smart Data mogą wspomóc Twoją firmę?

Jak Smart Data mogą wspomóc Twoją firmę?

 • Optymalizacja ryzyka kredytowego
  Wiedząc więcej o klientach, możesz ochronić się przed oszustwami i skupić się na robieniu interesów tylko z rzetelnymi klientami. Podstawowe informacje o Twoich kontrahentach dostępne w Internecie nie dadzą pełnego obrazu kondycji przedsiębiorstwa i jego wiarygodności kredytowej. Łącząc dane z bardziej odpowiednich źródeł, możesz uzyskać solidne podstawy do podejmowania decyzji o ryzyku i zwiększaniu przychodów Twojej firmy.
 • Planowanie przepływów pieniężnych w firmie
  Większość firm jest świadoma co to znaczy mieć zaległe należności względem odbiorców, gdy należy pokryć bieżące wydatki i uregulować płacę na czas. Dzięki naszym modelom i analizom, przedsiębiorstwa uzyskują aktualny obraz swoich należności i mogą zaplanować przepływ środków pieniężnych w prosty i efektywny sposób. Tak aby uniknąć niepotrzebnych kosztów.
 • Docieranie do właściwych klientów
  Na podstawie Smart Data firmy działają skuteczniej i dokładniej, dzięki temu mogą personalizować oferty wysyłane do klientów.  Komunikacja z grupami docelowymi w Twojej firmie jest trudna? Teraz możesz zapoznać się z danymi na temat ich uczestników, dowiedzieć się o ich zainteresowaniach oraz o tym, jak wyglądają ich nawyki zakupowe.
 • Rozwój istniejących relacji z klientami
  Czy znasz zasadę mówiącą o tym, że 80% sprzedaży pochodzi od 20% klientów. Czy wiesz, jak ta statytyka wygląda w przypadku Twojej firmy? Bisnode pomoże Ci segmentować Twoją bazę klientów, dzięki czemu będziesz w stanie ocenić i zdecydować, jakie relacje z klientami należy rozwijać, a gdzie należy szukać szybkiego rozwiązania. Dzięki analizie historycznej dynamiki zakupów możemy także dostarczyć odpowiedzi - co, kiedy i jak należy oferować danemu klientowi.
 • Krok w przyszłość
  Jak bardzo prawdopodobne jest, że Twój dostawca w ciągu najbliższych kilku miesięcy zbankrutuje? Jaki będzie następny zakup Twojego klienta lub posunięcie Twojego kontrahenta? Smart Data mogą dać wgląd w przyszłość i pomóc firmie szybko zdefiniować szanse i zagrożenia.
Wykorzystanie Smart Data

Poznaj Bisnode Polską Bazę Danych

Narzędzie dzięki któremu Smart Data przestanie być dla Twojej firmy tajemnicą
Sprawdź