Ograniczymy ryzyko utraty płynności dostaw

Niewiarygodny dostawca może być większym zagrożeniem niż niewiarygodny Klient. Pomożemy Ci ograniczyć to ryzyko

Skontaktuj się z nami
check_fat_green.png

Unikniesz współpracy z ryzykownymi kontrahentami

check_fat_green.png

Zabezpieczysz firmę przed startami ustalając bezpieczne warunki kontraktów

check_fat_green.png

Zapewnisz stałą kontrolę ryzyka w portfelu należności

Co się stanie jeśli Twój dostawca wpadnie w tarapaty finansowe?

Co się stanie jeśli Twój dostawca wpadnie w tarapaty finansowe?

Jest szansa, że nie dotknie to Twojej firmy, jednak może to skończyć się gorzej. Objawem problemów są zatory płatnicze i utrata płynności.

Utrata płynności finansowej prędzej czy później musi oznaczać utratę ciągłości działania. A to już ma bezpośrednie przełożenie na Twój biznes. Utrata ciągłości dostaw może powodować realne zagrożenie dla Twojej firmy.

Co to oznacza w praktyce?

Co to oznacza w praktyce?

Co stanie się np. gdy producent opakowań do Twoich produktów utraci płynność finansową i nie będzie w stanie zapłacić za surowce do opakowań? Wypracowałeś wspólnie proces technologiczny produkcji, właściwości opakowań i procesy logistyczne. Zmiana dostawcy to praca od podstaw - żmudny i długi proces, na który nie możesz sobie pozwolić.

Inny przypadek - wieloletni dostawca silników elektrycznych do Twoich produktów, z którym zamierzasz przedłużyć kontrakt na kolejny okres. Po zmianie właściciela i kierownictwa firma przechodzi zmiany skutkujące spadkiem zyskowności produkcji. Priorytetem nowego zarządu nie jest utrzymanie Klientów, ale jak najszybsze wyprowadzenie wskaźników finansowych na korzystny poziom. To powoduje konieczność szukania oszczędności w jego firmie. Nowe podejście to efektywność kosztowa w krótkim okresie i ograniczenie kosztów w najbliższym roku. Efektem cięcia kosztów jest wybór tańszych poddostawców i użycie gorszych podzespołów.

Dostawca jest przekonany, że nic się nie zmieni, przecież nadal spełnia wymogi techniczne. Jednak nowe silniki sprawiają coraz więcej problemów - zarówno produkcyjne - w montażu, logistyczne - sposobie pakowania i zabezpieczeniu w transporcie, jak i awaryjności - zwiększa się liczba reklamacji. Dla Twojej firmy to kłopot.Na Ciebie - odpowiedzialnego za dobór dostawcy - spada fala pretensji z działów handlowych, marketingu oraz logistyki.

Jak można tego uniknąć?

Jak można tego uniknąć?

Niewiarygodny dostawca może być dla Ciebie i firmy większym zagrożeniem niż niewiarygodny Klient. Informacje o zbliżających się lub możliwych problemach dostawcy są dostępne w ramach naszych rozwiązań. Dostawca kluczowych dla firmy usług lub produktów powinien być weryfikowany i monitorowany procesem podobnym do weryfikacji Klientów.

W ramach naszych rozwiązań dostarczymy:
- zestaw wskaźników mówiących kondycji finansowej i prawdopodobieństwie upadłości;
- ocenę ryzyka współpracy;
- stan aktywów i zabezpieczeń finansowych;
- współczynniki efektywności firmy;
- informacje o powiązaniach kapitałowych i osobowych mogących oznaczać ryzyko problemów;
- informacje o zapleczu finansowym w postaci firm nadrzędnych zabezpieczającym stabilność funkcjonowania;
- stały monitoring zdarzeń zachodzących w firmie dostawcy i wiele innych.

Zakres dostępnych inpfmacji jest bardzo duży. W zależności od Twoich potrzeb określimy, na które informacje należy zwrócić uwagę, aby weryfikacja była efektywna.

Zostaw nam swoje dane

testowy formularz

Jeżeli chcesz zamówić więcej danych o wyszukiwanej firmie wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy do Ciebie

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.