Unikaj podmiotów łamiących przepisy podatkowe

Pomożemy Ci ustrzec się kontrahentów zamieszanych w oszustwa podatkowe

Skontaktuj się z nami
check_fat_green.png

Przeprowadzisz weryfikację kontrahenta zgodnie z wymogami przepisów

check_fat_green.png

Zapewnisz Twojej firmie dobrze funkcjonujący proces compliance

check_fat_green.png

Zapewnisz należytą staranność dzięki dostępowi do wszystkich możliwych źródeł w jednym miejscu

Jak ustrzec się przed kontrahentem zamieszanym w oszustwa podatkowe?

Jak ustrzec się przed kontrahentem zamieszanym w oszustwa podatkowe?

Na pewno powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy firma jest aktywnym płatnikiem VAT, co możliwe jest w naszych serwisach. Fundamentalne znaczenie będzie miał też wiek firmy. Doświadczenie pokazuje, że spółki uczestniczące w wyłudzeniach podatków po kilku miesiącach działalności przestawały istnieć.

Ponadto, wśród zbioru informacji dostarczanych przez Bisnode o danej firmie należy zwrócić uwagę na te, świadczące o fikcyjnym charakterze działalności. Spółki zamieszane w karuzele VAT często nie prowadziły działalności wynikającej z ich kodu branżowego.

Dlatego warto zwrócić uwagę na dostarczany przez nas bilans firmy. Jak kształtuje się struktura aktywów i pasywów – czy wygląda ona na realną. Poza tym posiadane aktywa oraz zatrudnienie może poświadczyć legalność firmy lub sygnalizować ryzyko. Kolejnym ostrzeżeniem może być brak jakichkolwiek danych finansowych publikowanych przez firmę. Może to mieć na celu ukrycie nielegalnych praktyk.

Co warto wiedzieć a zarządzie, właścicielach i historii firmy?

Co warto wiedzieć a zarządzie, właścicielach i historii firmy?

Sprawdź powiązania osobowe i kapitałowe.

Pełnienie funkcji w zarządach lub właścicielskich w wielu spółkach jednocześnie może sugerować, że część ze spółek służy jedynie do bezprawnych „rozliczeń” podatkowych. Jeśli właściciel Twojego kontrahenta jednocześnie posiada własność kilkunastu innych spółek, może to stanowić ostrzeżenie.

Historia zajmowanych stanowisk oraz własności danej osoby też może wiele powiedzieć o powiązanej spółce. Jeśli właściciel spółki pozbywał się udziałów w poprzednich spółkach w krótkich okresach może to budzić zastrzeżenia. W ramach naszych rozwiązań dostarczamy informacje o obecnych oraz historycznych osobach zarządzających oraz właścicielach.

 

Jeśli jest się w zarządzie kilku spółek lub nawet jednej z osobą, która ma przeszłość kryminalną, szczególnie związaną z oszustwami podatkowymi, to może być trop. Współdzielenie własności lub zarządzania firmą z osobą nieuczciwą powinno zwrócić uwagę osoby weryfikującej.

Nasze dane dostarczą wiedzę o zarządach i właścicielach firm wraz okresami, w których miały miejsce. Na co zwrócić uwagę przy powiązaniach między spółkami? Rodziny się nie wybiera. Ale inaczej jest w biznesie - każde powiązanie kapitałowe to świadoma i celowa decyzja właścicieli firmy.

Czasem mogą powiedzieć więcej, niż chce nam powiedzieć klient. Powiązania kapitałowe ze spółkami o nieciekawej reputacji, podejrzanymi, lub zarejestrowanymi w podejrzanych miejscach globu (np. rajach podatkowych) mogą być sygnałem ostrzegawczym. Baza dostarczana przez Bisnode to obszerne źródło wiedzy na temat globalnych powiązań kapitałowych spółek.

Listy ostrzegawcze, negatywne treści medialne

Listy ostrzegawcze, negatywne treści medialne

Istotnym źródłem wiedzy o nieuczciwych kontrahentach są, dostępne w serwisach Bisnode, informacje z list ostrzegawczych i globalnych mediów. Odpowiednio przetłumaczone i skategoryzowane umożliwiają łatwy dostęp do wiedzy o negatywnej przeszłości kontrahenta i jego właścicieli. Monitoring treści medialnych o firmach dostępny jest m.in w ramach naszego produktu Bisnode Business Events.

Dowiedz się więcej o Bisnode Business Events

Zostaw nam swoje dane

testowy formularz

Jeżeli chcesz zamówić więcej danych o wyszukiwanej firmie wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy do Ciebie

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.