Artykuły Smart Data Raporty

Bisnode AB staje się częścią rodziny Dun & Bradstreet

08 paź 2020

8 października 2020 r. spółka Ratos AB podpisała porozumienie z Dun & Bradstreet w sprawie przejęcia Bisnode AB. Dzięki temu Bisnode stało się częścią wiodącego, globalnego dostawcy danych i analiz pozwalających podejmować trafne decyzje biznesowe, z którym owocnie współpracujemy od prawie dwóch dekad.

Więcej informacji można znaleźć w komunikacie prasowym Dun & Bradstreet lub
w komunikacie prasowym Ratos AB.

 

 1. Pytanie: Jak to przejęcie wpłynie na mnie jako klienta?
  Odpowiedź: Na razie nic się nie zmieni: wszystkie umowy pozostaną takie same, a Państwo zachowają swojego opiekuna w Bisnode AB.

 2. Pytanie: Jak skorzystam na tym przejęciu?
  Odpowiedź: Właściwie nic się nie zmieni, Bisnode AB będzie funkcjonować tak jak wcześniej.

  Dun & Bradstreet i Bisnode AB to wiodące firmy w dziedzinie danych i analityki. Możliwości obejmują obszary danych, analityki, technologii, produktów i pracowników. Jesteśmy przekonani, że możemy już w perspektywie krótko-i średnioterminowej zaoferować nowe możliwości przyspieszenia wzrostu i zminimalizowania ryzyka biznesowego.

 3. Pytanie: Czy ta transakcja nie spowoduje, że moja umowa z Bisnode AB straci ważność?
  Odpowiedź: Nie. Wszystkie umowy pozostaną ważne.

 4. Pytanie: Z kim będę mógł się skontaktować?
  Odpowiedź: Mogą Państwo oczekiwać, że opiekunowie nie zmienią się. Menedżerowie ds. relacji z klientami Bisnode AB będą współpracować z Państwem przy użyciu tych samych kanałów i procesów, z których korzystają obecnie.

 5. Pytanie: Czy produkty i usługi, które świadczy Bisnode AB, zmienią się w wyniku przejęcia przez Dun & Bradstreet?
  Odpowiedź: Na razie właściwie nic się nie zmieni, Bisnode AB będzie funcjonować tak jak wcześniej.

 6. Pytanie: Czego mogę się spodziewać po zamknięciu transakcji?
  Odpowiedź: Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom tego, co w naszych firmach najlepsze, aby pomóc Państwu zbudować większą przewagę konkurencyjną; Dun & Bradstreet i Bisnode AB są wiodącymi firmami w dziedzinie danych i analityki. Możliwości obejmują obszary danych, analityki, technologii, produktów i pracowników.

 7. Pytanie: Z kim powinienem się skontaktować w przypadku dalszych pytań?
  Odpowiedź: W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt z Państwa opiekunem z Bisnode AB.

 

Dun & Bradstreet w skrócie

Dun & Bradstreet, wiodący globalny dostawca danych i analiz pozwalających podejmować trafne decyzje biznesowe, pomaga klientom na całym świecie w osiąganiu lepszych wyników biznesowych. Chmura danych Dun & Bradstreet napędza rozwiązania i dostarcza spostrzeżeń umożliwiających klientom zwiększanie dochodów, obniżanie kosztów, ograniczanie ryzyka i transformację swoich przedsiębiorstw. Od 1841 roku firmy wszystkich rozmiarów korzystają z usług Dun & Bradstreet pomagających im
w zarządzaniu ryzykiem i odkrywaniu nowych możliwości. Dun & Bradstreet jest firmą notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE:DNB).

 • Założona w 1841 roku, firma Dun & Bradstreet ma główną siedzibę w Short Hills w amerykańskim stanie New Jersey i posiada 34 oddziały na całym świecie.
 • Zatrudnia ponad 4000 osób na całym świecie.
 • Firma ma około 135 000 klientów na całym świecie, w tym około 90% z listy Fortune 500, 80% z listy Fortune 1000 i 60% z listy Global 500.
 • „Chmura Danych” firmy Dun & Bradstreet zawiera wyczerpujące informacje na temat ponad 360 milionów firm i jest tworzona z około 16 000 źródeł, 15 globalnych sieci sojuszniczych oraz 243 krajów i terytoriów na całym świecie.
 • Chmura Danych zawiera coś, czego nie oferuje żadna inna firma: Numer D-U-N-S®, czyli unikalny identyfikator lub „korporacyjny odciski palca”, który jest stosowany do wszystkich firm w zbiorze danych. Numer D-U-N-S jest zalecany, a w wielu przypadkach wymagany, przez ponad 240 organizacji gospodarczych, handlowych i rządowych.
 • Rozwiązania firmy Dun & Bradstreet w zakresie Finansów i Ryzyka oraz Sprzedaży i Marketingu opierają się na danych, które pomagają klientom ukierunkować się, rozwijać, gromadzić, pozyskiwać i przestrzegać – niezależnie od warunków ekonomicznych.
 • W 2019 roku firma Dun & Bradstreet uzyskała 1,4 mld USD przychodów oraz 502,1 mln USD skorygowanego zysku operacyjnego EBITDA z marżą 35,5%.

Zapisz sie do newslettera Bisnode!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Bisnode na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej