Artykuły Smart Data Raporty

Dun & Bradstreet przejmując SIA Datu Serviss (łotewski partner franszyzy D&B) wchodzi na rynek łotewski, poszerzając tym samym swoją obecność na 19 krajów europejskich.

07 maj 2018

Wzmocnienie pozycji Dun & Bradstreet w rejonie krajów bałtyckich

W celu wzmocnienia swojej rynkowej pozycji jako wiodącego dostawcy danych w Europie, Dun & Bradstreet przejmując łotewską spółkę SIA Datu Serviss rozszerza zasięg w rejonie krajów bałtyckich.

Dun & Bradstreet, wiodąca europejska firma zajmująca się danymi i ich analizą, przejęła łotewską spółkę SIA Datu Serviss, która od ponad 20 lat jest franczyzowym partnerem największej na świecie wywiadowni gospodarczej Dun&Bradstreet (D&B). Po Estonii, przejęcie to rozszerza zasięg Dun & Bradstreet na rynku krajów nadbałtyckich. Jednocześnie zawarta umowa podkreśla silny związek Dun & Bradstreet z D&B zwiększając liczbę krajów franczyzowych D&B do 17 w całej Europie.

 

Znaczenie przejęcia SIA Datu Serviss dla Dun & Bradstreet

"Cieszę się, że D&B Łotwa dołącza do Grupy Dun & Bradstreet. Zwiększenie zasięgu w Europie Północnej pozwala nam lepiej służyć naszym skandynawskim klientom. Z niecierpliwością czekam na współpracę z panem Grišanovs, który będzie nadal zarządzał łotewskimi oddziałem i wspierał nas w dostarczaniu nowych usług o wartości dodanej klientom na Łotwie "- powiedział Juha Airaksinen, dyrektor zarządzający w Finlandii i Country Manager Estonia, który teraz będzie również nadzorować łotewski oddział.

"Dzięki temu przejęciu Dun & Bradstreet wzmocni swoją pozycję wiodącego dostawcy danych i rozwiązań analitycznych w Europie. Teraz będziemy obecni w 19 krajach w całej Europie. To też pozwoli na zdecydowanie lepszą obsługę przede wszystkich klientów w Europie Północnej, a także na dostarczenie nowych narzędzi, rozwiązań i usług firmom na Łotwie - mówi Magnus Silfverberg, dyrektor generalny i prezes Dun & Bradstreet Group.

"SIA Datu Serviss ma ponad 10 letnie doświadczenie we współpracy z wieloma spółkami z grupy Dun & Bradstreet. Dalszy rozwój usług i firmy wymaga od wszystkich nowych wyzwań, a dzięki Dun & Bradstreet będziemy dobrze przygotowani do tego rozwoju. Cieszy mnie to, że SIA Datu Serviss dołącza do grupy Dun & Bradstreet, która jest grupą specjalistów wysokiego szczebla i uznanych liderów na rynku europejskim” - mówi Pāvels Grišanovs, dyrektor generalny SIA Datu Serviss.

 

O Dun & Bradstreet

Dun & Bradstreet jest wiodącą europejską firmą zajmującą się analizą danych, działającą w 19 krajach i zatrudniającą 2100 pracowników. Dun & Bradstreet pomaga firmom w znaleźć klientów i zarządzaniu nimi przez cały cykl współpracy. Robimy to poprzez pionierskie i inteligentne wykorzystanie danych, aby umożliwić naszym klientom podejmowanie trafnych i przemyślanych decyzji.

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej