Artykuły

W Dun & Bradstreet stawiamy na kobiety!

03 paź 2017

W polskim biznesie jest coraz więcej przekonania, że szczęśliwy i spokojny rodzic, to także wiarygodny i odpowiedzialny pracownik. Dlatego należy mu się wsparcie. Dun & Bradstreet Polska prowadzący od lat prorodzinną politykę stanowić może wzór dla wielu, mniejszych i większych firm w Polsce.

Firmy, które zdecydowały się na wyciągnięcie pomocnej dłoni nie żałują. Wprowadzając przyjazne matkom rozwiązania, mają z tego tylko same korzyści. W strategię Dun & Bradstreet wpisana jest pomoc przedsiębiorcy, to także oznacza, że firma jest otwarta na pomoc własnym pracownikom.Do najbardziej popularnych rozwiązań należą elastyczne godziny pracy i świadczenia socjalne, ale coraz częściej zdarzają się również dodatkowe urlopy, możliwość pracy zdalnej, świadczenia finansowe i rzeczowe. Imprezy firmowe z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Rodziny.

Dobra atmosfera, często odczuwalna też jako rodzinna, na którą wpływa między innymi przyjazne podejście do młodych rodziców, przekłada się oczywiście na jakość pracy i zmniejsza rotacje pracowników – mówi Adrianna Osińska menadżer Działu Obsługi Klienta w Dun & Bradstreet Polska. Firmie, w której z blisko 150 pracowników, ponad 65 proc. to kobiety. Prywatnie mama dwójki dzieci. Dodając jednocześnie, że szczególnie cennym przy podjęciu decyzji o pójściu na urlop macierzyński była prowadzona przez Dun & Bradstreet polityka prorodzinna. Szczególnie możliwość zdalnej pracy w domu, zwłaszcza w końcowym okresie ciąży, co ważniejsze – zapewnienie, że będę miała gdzie wrócić.

Z tym stwierdzeniem zgadza się Ewa Starzyk, pracownik działu handlowego z wieloletnim stażem w Dun & Bradstreet Polska. Wróciłam na swoje stanowisko, otrzymałam te same narzędzia do pracy, którymi posługiwałam się przed ciążą. Dodając, że w okresie ciąży szczególnie istotna była możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, oferującej pełen pakiet usług zdrowotnych, w ramach, których prowadzona była jej ciąża i wszelkie dodatkowe badania. Dzięki temu była spokojna o zdrowie swoje i swojego dziecka. Urlop macierzyński nie miał żadnych negatywnych skutków dla jej drogi zawodowej.

infografika kobiety w Bisnode.png

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!