Artykuły

Rola czynnika ludzkiego w procesach AML.

Autor: Jakub Węglicki - Konsultant Biznesowy w Bisnode

Czy zastąpią nas inteligentne roboty AML?

Każdego, kto kiedykolwiek zetknął się w praktyce z analizą klienta w procesie AML / CFT, z pewnością ucieszy rosnąca rola automatyzacji. Szczególnie gdy z każdą nową regulacją przybywa obowiązków, a kary są coraz wyższe. Z drugiej strony niezmiennie dostęp do pewnych, wiarygodnych źródeł informacji jest ograniczony.

Brakuje też narzędzi wspierających proces, a presja strony biznesowej jest coraz większa. Wydawać się może, że w takiej sytuacji analizy KYC w kontekście ryzyka prania pieniędzy to idealny obszar do automatyzacji. To niewątpliwie następuje. Dzięki inwestycjom w nowe technologie obecnie dostępne są rozwiązania, które jeszcze rok temu pozostawały w sferze marzeń.

Jednak czy jesteśmy gotowi na to, by inteligentne maszyny AML zasilane Big Data zastąpiły ludzi?

W poniższym tekście postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Pobierz cały dokument w pdf:

Czynnik ludzki nadal niezbędny w procesach AML.pdf 

Zastosowanie danych

Zdobądź nowych klientów

Zwiększ sprzedaż oraz ogranicz ryzyko i zbuduj trwałe relacje z klientami dzięki danym i analizom Bisnode

Sprawdź

Lubisz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się z naszymi wiadomościami, artykułami i analizami

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit the form.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.