Analizy Raporty

Najnowszy Country Risk Rating Alert na Styczeń 2018. Poprawa prognozy dla Holandii.

03 sty 2018

Dun & Bradstreet Country Risk Rating Alert - Styczeń 2018 r

Wskaźnik ryzyka krajowego D&B zapewnia porównywalną, transgraniczną ocenę ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju. Uwzględniają ryzyko dotyczące czynników ogólnokrajowych, są źródłem informacji o płatnościach eksportowych i zwrotach z inwestycji w horyzoncie czasowym dwóch lat.

 


Które kraje zostały uaktualnione (poziom ryzyka poprawił się):

Liban

Dun & Bradstreet podwyższa rating dotyczący ryzyka dla Libanu, ponieważ premier Saad Hariri odwołuje swoją rezygnację po porozumieniach przyjętych przez rząd tego kraju.

Holandia

Dun & Bradstreet podwyższa rating Holandii ze względu na dobre wyniki gospodarcze kluczowych partnerów handlowych i bardzo pozytywne prognozy wskaźników gospodarczych.

Singapur

Dun & Bradstreet podwyższa rating dla Singapuru dzięki znacznej poprawie zewnętrznego środowiska handlowego w regionie, które z kolei podnosi gospodarkę krajową.

 


Które kraje zostały uaktualnione (poziom ryzyka pogorszył się):

Kostaryka

Dun & Bradstreet obniża rating Kostaryki w związku ze skandalem związanym z pożyczkami, handlem wpływami oraz nieprawidłowościami sądowymi i bankowymi, rzucając cień na rzetelność sektora publicznego.

 

Podgląd na przyszłość (trendy dla krajów):

Angola

 

Dun & Bradstreet podwyższa ocenę ratingową Angoli, ponieważ parlament zatwierdza nowy i mniej protekcjonistyczny reżim celny, zmniejszając koszty importu wielu produktów.

Brazylia

 

Dun & Bradstreet podwyższa perspektywę ratingu dla Brazylii wraz z przyśpieszeniem wzrostu gospodarczego. Decyduje się na ten krok pomimo odroczenia do 2018 roku głosowania w kongresie dotyczącego reform emerytalnych.

Honduras

 

Dun & Bradstreet obniża swoje perspektywy ratingowe dla Hondurasu, ponieważ kraj pogrążony jest w głębokim kryzysie po spornym głosowaniu prezydenckim.

Nigeria

 

Dun & Bradstreet podwyższa perspektywę ratingową dla Nigerii, ponieważ kraj ten wyłania się z recesji, produkcja ropy naftowej rośnie, a pozytywne zmiany rozwijają się w sektorze technologii.

Syria

 

Dun & Bradstreet poprawia swoje perspektywy ratingowe dla Syrii w związku z militarną stabilizacją sytuacji. Początki odbudowy kraju prawdopodobnie zagwarantują znaczący bodziec ekonomiczny.

 

Powyższe dane są elementem Risk Rating Changes opublikowanych przez Dun&Bradstreet w najnowszym wydaniu International Risk & Payment Review JournalDun & Bradstreet Polska jest strategicznym partnerem i jedynym dystrybutorem rozwiązań D&B w Polsce.

Więcej o naszym partnerstwie z D&B

 

Kontakt z D&B Country Insight Services odpowiedzialnym za raport:
countryinsight@dnb.com

 

Formularz newsletter

Zapisz się do newslettera Bisnode Polska

Newsletter jest skierowany do wszystkich zainteresowanych aktualnościami i analizami rynkowymi, trendami w nowoczesnych technologiach i zarządzaniu danymi oraz tych, którzy interesują się Smart Data
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Zastosowanie danych

Zdobądź nowych klientów

Zwiększ sprzedaż oraz ogranicz ryzyko i zbuduj trwałe relacje z klientami dzięki danym i analizom Dun & Bradstreet
Sprawdź