Analizy Raporty

Lepszy rating dla Portugalii oraz stabilna sytuacja gospodarcza w Austrii

10 paź 2018

Dun & Bradstreet Country Risk Rating Alert - Październik 2018 r

Wskaźnik ryzyka krajowego D&B zapewnia porównywalną, transgraniczną ocenę ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju. Uwzględniają ryzyko dotyczące czynników ogólnokrajowych, są źródłem informacji o płatnościach eksportowych i zwrotach z inwestycji w horyzoncie czasowym dwóch lat.

Lepszy rating dla Portugalii oraz stabilna sytuacja gospodarcza w Austrii

Lepszy rating dla Portugalii oraz stabilna sytuacja gospodarcza w Austrii  - tak Dun & Bradstreet ocenia sytuację w październiku na rynku europejskim w swoich comiesięcznych raportach o 132 krajach z całego świata.

Wskaźnik ryzyka kraju publikowany przez Dun&Bradstreet zapewnia porównywalną, transgraniczną ocenę ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju. Czynniki ogólnokrajowe mogą stanowić istotną informację dla przewidywań płatności eksportowych i zwrotów z inwestycji dla firm prowadzących międzynarodową wymianę handlową i gospodarczą. 

Sytuacja poprawia się w Kambodży, gdzie zauważane są  perspektywy wzrostu gospodarczego, zwiększają się ilości dotacji w celu zapobiegania niestabilności politycznej oraz widoczne są wzrosty z inwestycji.

W październiku Dun & Bradstreet podwyższa rating na Jamajce ze względu na ciągłe ulepszenia gospodarcze, oparte na wielu reformach. Również rating Azerbejdżanu został podwyższony ze względu ponowny wzrost gospodarczy  w I półroczu 2018 r. na poziomie 1,3% rok do roku.

Jedynym krajem, w którym ocena ratingową została obniżona to Kostaryka, gdzie odbywają się strajki przeciwko planowanej reformie fiskalnej.

Więcej informacji w załączonym raporcie poniżej:

DB Country Insight Update - October 2018.pdf

Powyższe dane są elementem Risk Rating Changes opublikowanych przez Dun&Bradstreet w najnowszym wydaniu International Risk & Payment Review Journal. Dun & Bradstreet Polska jest strategicznym partnerem i jedynym dystrybutorem rozwiązań D&B w Polsce.

Więcej o naszym partnerstwie z D&B

 

Kontakt z D&B Country Insight Services odpowiedzialnym za raport:
countryinsight@dnb.com

 

Formularz newsletter

Zapisz się do newslettera Bisnode Polska

Newsletter jest skierowany do wszystkich zainteresowanych aktualnościami i analizami rynkowymi, trendami w nowoczesnych technologiach i zarządzaniu danymi oraz tych, którzy interesują się Smart Data
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Zastosowanie danych

Zdobądź nowych klientów

Zwiększ sprzedaż oraz ogranicz ryzyko i zbuduj trwałe relacje z klientami dzięki danym i analizom Dun & Bradstreet
Sprawdź