Artykuły Smart Data Raporty

Liczba sklepów internetowych w Polsce w 2019 roku

17 mar 2020

W Polsce od lat rośnie liczba sklepów internetowych. Tylko w 2019 roku polski rynek sprzedaży internetowej wzbogacił się o ponad 7,7 tys. nowych podmiotów. Oznacza to, że każdego dnia przybywało 21 sklepów internetowych. A ich całkowitą liczbę szacuje się na blisko 39 tys.

Wedle szacunków w 2019 roku polski rynek sprzedaży internetowej oscylował w granicach 50 mld złotych, przy średnim, rocznym wzroście na poziomie od kilku do kilkunastu procent. To też znajduje swoje odzwierciedlenie w danych odnoszących się do liczby sklepów.

W roku ubiegłym Polacy zarejestrowali 9779 sklepów internetowych, jednocześnie w tym samym czasie wyrejestrowali 2031, oznacza to że w ostatnich dwunastu miesiącach przybyło nam 7,7 tys. podmiotów.

imagesuwm3.png

Źródło: Dun & Bradstreet Polska

To pozwala na stwierdzenie, że polski rynek e-commerce należy do najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Przyczyn takiego stanu jest wiele. Przede wszystkim wprowadzony zakaz handlu w niedzielę, także liczne udogodnienia przy zamawianiu, płatnościach, zwrotach i dostawach do klienta.

W handlu internetowym swojej szansy coraz częściej upatrują giganci kojarzeni głównie z obecności w galeriach handlowych. To znak czasu, odpowiedz na zapotrzebowanie klienta. Szczególnie tego najmłodszego, który podejmując decyzję zakupową w pierwszej kolejności sięga po swój telefon.

Polski rynek e-commerce nabiera szczególnego znaczenia. To nie tylko sklep internetowy. To przede wszystkim paliwo dla podmiotów kontrolujących rynek płatności a przede wszystkim firm kurierskich.

Te największe w newralgicznych momentach roku zbliżają się do obsługi nawet miliona paczek. Inwestują krocie. W nowe sposoby dostawy, systemy informatyczne, zasoby ludzkie. Nic dziwnego bowiem Polacy pokochali zakupy w internecie.

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej