Artykuły Smart Data Raporty

Największe firmy budowlane w Polsce

10 lut 2021

BUILDER RANKING EDYCJA II – PRODUCENCI

 

Prezentujemy drugą część II edycji Rankingu Buildera - 100 największych firm - producentów materiałów budowlanych, który ukazał się w styczniowym numerze magazynu Builder.

Ranking Buildera jest elementem projektu Build the Future zainicjowanym przez Buildera, PwC Polska i Dun & Bradstreet Polska A Dun & Bradstreet Company w 2019 r., którego celem jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu podlegają finanse łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych sprawozdaniach finansowych.

Dzięki Rankingowi poznamy największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów. Druga edycja zawiera także porównanie z poprzednią tj. pokazuje kto awansował, kto utrzymał a kto nie obronił swojej pozycji.

Pierwsza część Rankingu zawierająca firmy generalnego wykonawstwa ukazała się w magazynie Builder w numerze grudniowym 2020 r., a trzecia z firmami deweloperskimi w numerze lutowym 2021 r.

 

Poznaj największych producentów materiałów budowlanych w Polsce już dziś!

Raport

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej