Artykuły Smart Data Raporty

Największe firmy deweloperskie w Polsce

10 lut 2021

BUILDER RANKING EDYCJA II – DEWELOPERZY

 

Prezentujemy trzecią część II edycji Rankingu Buildera - 100 największych firm deweloperskich, który ukazał się w lutowym numerze magazynu Builder.

Ranking Buildera jest elementem projektu Build the Future zainicjowanym przez Buildera, PwC Polska i Dun & Bradstreet Polska A Dun & Bradstreet Company w 2019r., którego celem jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu podlegają finanse łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych sprawozdaniach finansowych.

Ranking pokazuje największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów. Druga edycja zawiera także porównanie z poprzednią tj. pokazuje kto awansował, kto utrzymał a kto nie obronił swojej pozycji.

Pierwsza część Rankingu zawierająca firmy generalnego wykonawstwa ukazała się w magazynie Builder w numerze grudniowym 2020r., a druga z producentami materiałów budowlanych w numerze styczniowym 2021r.

 

Poznaj największych deweloperów w Polsce już dziś!

Raport

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej