Artykuły Raporty

Nasila się spór pomiędzy Polską a Unią Europejską – donosi Dun & Bratstreet w swoim comiesięcznym raporcie D&B Country Insight Update.

Napięcie pomiędzy Polską a UE rośnie.

Każdego miesiąca D&B aktualizuje dane na temat sytuacji rynkowej ponad 130 krajów. Analiza wrześniowa skupia uwagę na trzech krajach:

Indie, gdzie wzrost konsumpcji prywatnej jest umiarkowany, ze względu na wzrost oprocentowania kredytów i energii.

RPA, w której w drugim kwartale gospodarka popada w recesję.

Polska, gdzie sytuacja polityczna budzi niepokój Unii Europejskiej, ze względu na mianowanie nowego Prezesa Sądu Najwyższego, mimo że urzędujący nie chce odejść.

D&B ocenia ryzyko prowadzenia działalności w Polsce na poziomie 3B, co oznacza nieznaczne ryzyko, ale konieczność ciągłego monitorowania sytuacji.

Raport na temat Polski

Spostrzeżenia te zostały opracowane na podstawie rozbudowanych raportów Country Insight Reports przedstawiających sytuację danych rynków w skali makro – raport za wrzesień 2018 na temat Polski możesz pobrać poniżej:  

Raport DB Polska - Wrzesień 2018

Dostęp do raportów o innych krajach można znaleźć na stronie Dun&Bradstreet poniżej:

D&B Country Risk

Najwyższa jakość danych D&B bezpośrednio dla Ciebie i Twojej firmy

Dun & Bradstreet, od 2002 roku, jest strategicznym partnerem Dun & Bradstreet – globalnego dostawcy informacji biznesowych o ponad 300 milionach firm w 200 krajach.

Produkty i rozwiązania Dun & Bradstreet i D&B łączą się ze sobą i wzajemnie uzupełniają, aby jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

Dun & Bradstreet to międzynarodowa korporacja, której sieć ma swoje oddziały na całym świecie. Baza D&B zawiera dane pochodzące z ponad 30 000 oficjalnych źródeł na całym świecie, zaś sama baza jest aktualizowana 5 milionów razy każdego dnia  - to sprawia, że D&B jest wiodącym globalnym dostawcą gwarantującym pewność i jakość informacji biznesowych dla przedsiębiorstw. Jako nasz klient możesz mieć dostęp do tej sieci, dodatkowo korzystając z naszej specjalistycznej wiedzy i dokładnych lokalnych danych.

Dowiedz się więcej

Lubisz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się z naszymi wiadomościami, artykułami i analizami

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit this form. If you are logged in and still cannot post, make sure "Do not track" in your browser settings is disabled.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.