Analizy Raporty

Perspektywy eksportu: statystyki raportów zagranicznych Dun & Bradstreet w 2017 roku

07 mar 2018

Perspektywy eksportu - statystyki raportów zagranicznych Dun & Bradstreet w 2017 roku

Polscy przedsiębiorcy w 2017 roku sprawdzili dzięki Dun & Bradstreet Polska, kondycję finansową, blisko 219 tys. zagranicznych przedsiębiorstw. Daje to 54% wzrost zainteresowania kondycją zagranicznych przedsiębiorstw wśród polskich firm względem roku ubiegłego.

Największą popularnością wśród polskich przediębiorców cieszą się raporty o firmach z Niemiec 53 111 pobranych raportów (wzrost o 79% vs rok ubiegły. Kolejne pozycje zajmują odpowiednio Wielka Brytania (co jest szczególnie ciekawe w kontekście wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej) z wynikiem 29 064 raportów (+43% vs rok ubiegły) oraz Holandia o których to firmach zamówiono 18 821 raportów (wzrost o 59%).

Jednak rekordowy wzrost wystąpił w przypadku raportów o firmach z USA. Aż 90% więcej raportów zostało zamówionych przez polskich przediębiorców o firmach ze Stanów Zjednoczonych w ubiegły roku vs rok poprzedni. Jednostkowo było to aż 11 000 raportów. Pokazuje to także kierunek polskiego eksportu i jego rozwój.

Kto pyta o polskie firmy? Raporty zamówione przez zagranicznych przedsiębiorców o polskich podmiotach zostały wygenerowane w ilości 353 300. Daje to średni wzrost rok do rou na poziomie 8%. Jednak są także kraje, gdzie zainteresowanie raportami handlowymi o polskich firmach wzrosło nawet o 100%.

Tutaj najwięcej raportów zostało zamówionych przez firmy amerykańskie, ż 163 400 pobranych raportów choć pomimo skali jest to spadek o -16% w porównaniu do roku 2016. Na drugim miejscu jest Wielka Brytania, która zanotowała spektakularny wzrost rok do roku na poziomie +103,4%. Firmy z United Kingdom w 2017 roku zamówiły raporty o polskich predsiębiorstwach w ilości 65 778 pobranych raportów.

Raporty handlowe Dun & Bradstreet

Raporty handlowe to obszerne źródło informacji gospodarczych o firmach w Polsce i zagranicą.

Co zawiera raport handlowy?

W raportach znajdziesz dane finansowe badanej firmy, opis działalności, ocenę kondycji finansowej i ryzyka współpracy, powiązania kapitałowe i osobowe, rekomendacja iarygodności firmy, dane historyczne poazwalające na dostrzeżenie tendencji wzrostowych i spadkowych.

Główne korzyści z korzystania z raportów handlowych to: rekomendacja współpracy, ułatwianie podejmowania decyzji, bezpieczeństwo transakcji i możliwość weryfikacji kontrahentów.

Więcej o Dun & Bradstreet Raportach Handlowych

Formularz newsletter

Zapisz się do newslettera Bisnode Polska

Newsletter jest skierowany do wszystkich zainteresowanych aktualnościami i analizami rynkowymi, trendami w nowoczesnych technologiach i zarządzaniu danymi oraz tych, którzy interesują się Smart Data
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Zastosowanie danych

Zdobądź nowych klientów

Zwiększ sprzedaż oraz ogranicz ryzyko i zbuduj trwałe relacje z klientami dzięki danym i analizom Dun & Bradstreet
Sprawdź