Artykuły Raporty

Poznaj 9 najważniejszych trendów AI w 2019 roku

Sztuczna inteligencja jest już w stanie prowadzić samochody, samodzielnie pobierać informacje z Wikipedii, czy umówić Cię na wizytę u fryzjera. Ale to dopiero początek.

Przedstawiamy Wam raport, w którym prezentujemy szereg innowacji, które wprowadzą AI na wyższy poziom w 2019 r., a tym samym wpłyną nieodwracalnie na kształt działalności biznesowej w każdym obszarze.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w marketingu, prawie, finansach czy medycynie, innowacje, takie jak: uczenie maszynowe, AR i autonomiczne roboty, sprawią, że to, co jeszcze wczoraj wydawało się być „science fiction”, dziś staje się rzeczywistością i w wielu przypadkach jest już testowane.

  1. Autonomiczna technologia - technologia, która sama reaguje na rzeczywiste warunki bez pomocy. Z definicji roboty są autonomiczne lub pół-autonomiczne.
  2. Robotic Process Automation (RPA) - zrobotyzowana automatyzacja procesów (biznesowych) - w rozwiązaniu tym zakłada się stosowanie - w miejsce pracownika - dedykowanego oprogramowania do obsługi powtarzalnych, wieloseryjnych działań.
  3. Analiza predykcyjna - zdobywanie informacji z istniejących zbiorów danych, aby określić przewidywania zdarzeń i trendów. W działalności biznesowej modele i analizy predykcyjne są wykorzystywane do analizowania bieżących i historycznych danych w celu prognozowania zachowań konsumentów oraz identyfikacji potencjalnych zagrożeń i możliwości dla firmy.
  4. Przetwarzanie języka naturalnego / asystenci AI - budowani są w oparciu o przetwarzanie języka naturalnego. AI rozpoznaje mowę i łączy ją z dźwiękami, słowami i pomysłami. W tym celu Asystent AI rejestruje mowę, wysyła ją na serwery, które analizują dźwięki, aby wybrać kluczowe słowa i frazy do zrozumienia wysłanej prośby oraz odesłania wyniku. Asystent uczy się na podstawie Twojego zachowania, więc najpierw sprawdzi odpowiedzi dotyczące kontaktów, harmonogramu dziennego, historii wyszukiwania, obszaru lokalnego itp.
  5. Rozszerzona rzeczywistość - Augmented Reality (AR) - ważną cechą rzeczywistości rozszerzonej jest to, że nie służy wyłącznie rozrywce - wręcz przeciwnie, przyjęła się również w biznesie, otwierając zupełnie nowe, niespotykane wcześniej możliwości. 
  6. Rozszerzona analityka - współczesny biznes to sfera, w której szczególną rolę odgrywa informacja. I to informacja odpowiednio przygotowana - taka, którą można szybko i łatwo przekuć w wartościową wiedzę ułatwiającą podejmowanie decyzji.
  7. Łańcuch blokowy - technologia ta ma wiele potencjalnych i rozmaitych zastosowań w wielu branżach. Pierwszym z zastosowań blockchaina są kryptowaluty. Na systemie blockchain oparte są m.in. protokoły: bitcoinethereum. Pierwszym zastosowaniem technologii blockchain było uruchomienie w 2009 roku kryptowaluty bitcoin. 
  8. Biohacking - trend na „optymalizację” samego siebie poprzez poprawę wydajności ciała i mózgu. W tym przypadku biohacker zbiera informacje o swoim organizmie za pomocą różnego rodzaju aplikacji i urządzeń, najczęściej bransoletek. Informacje, jakie są gromadzone dotyczą głównie wysiłku fizycznego, spożywanych posiłków, ale także sfery psychicznej.
  9. Sztuczna super inteligencja (ASI) - to inteligencja, która znacząco przewyższa cały zgromadzony ludzki intelekt. Zaczynając od trochę mądrzejszej, aż do nieskończenie razy mądrzejszej od ludzkiego bytu.

 

Raport do pobrania tutaj: POBIERZ RAPORT

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit the form.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.