Artykuły Smart Data Raporty

Problemy branży fitness

21 paź 2020

W Polsce obecnie funkcjonuje blisko 3 tysiące klubów fitness zapewniających 100 tysięcy miejsc pracy!

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska znajdzie się od 10 października w żółtej strefie. Premier stwierdził, że wyborem było ograniczenie ruchu w poszczególnych województwach lub wprowadzenie obostrzeń w całym kraju. Wiąże się to z nowymi obostrzeniami, m.in. obowiązkiem zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. 17 października większe aglomeracje miejskie trafiły do strefy czerwonej.

Restrykcje najbardziej dotknęły branżę sportową. Kluby fitness i baseny mają być zamknięte.

Zamknięte siłownie, baseny i aquaparki (z zakazu wyłączone są kluby, które: działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów; są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych; są przeznaczone dla studentów i uczniów w ramach zajęć na uczelni lub w szkole).

Badanie branży fitness

Dun & Bradstreet Polska specjalnie dla BIG Infomonitor zbadał kondycję finansową nieco ponad 1 tys. polskich klubów fitness i siłowni. Dane nie napawają optymizmem. Pokazują, że ponowne zamknięcie klubów i kolejny lockdown może okazać się ich ostatnim.

Badanie przeprowadzono na próbie 1,1 tys. polskich klubów i siłowni. To blisko 30 proc. wszystkich działających podmiotów działających w branży.

Z czego zaledwie 1 proc. znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej. Przeważnie duże i popularne sieci. Ich siłą jest silne przywiązanie do marki i znacząca rozpoznawalność. Kolejne 14 proc. to firmy w kondycji dobrej. Blisko 710 spośród 1,1 tys. co daje 64 proc. to firmy w kondycji raczej słabej, a 21 proc. w bardzo złej.

image9m6gm.png

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej