Artykuły Raporty

Raport Dun & Bradstreet: Bankructwa i upadłości 2018

07 cze 2019

Raport upadłościowy 2018

W 2018 r upadłość w Polsce ogłosiło 1583 firmy. To wzrost o 18% w stosunku do liczby firm, które upadły w 2017 r (1338).

Każdego roku, już od 13 lat Dun & Bradstreet Worldwide przygotowuje  globalny raport na temat bankructwa firm. D&B wraz ze swoją siecią 200 organizacji partnerskich oferuje  klientom na całym świecie dostęp do wysokiej jakości lokalnych informacji biznesowych przy jednoczesnym zachowaniu spójnego standardu ich prezentacji. Daje to możliwość rzetelnego porównania, analizy i prezentacji wyników, które pomagają w zarządzaniu relacjami biznesowymi.

Jak wynika z raportu upadłościowego wydanego przez Dun & Bradstreet po pierwszym kwartale 2019 r., pomimo rosnących wyzwań gospodarczych, niepowodzenia biznesowe przedsiębiorstw zmniejszyły się na całym świecie.

 

Przegląd globalnych trendów

 

Czterdzieści dziewięć procent (49%) wszystkich krajów branych pod uwagę w Globalnym Raporcie o Bankructwie odnotowało spadek liczby upadłości w 2018 r. (w porównaniu z rokiem poprzednim). Potencjalne wyzwania gospodarcze, przed którymi stoją obecnie przedsiębiorstwa obejmują:

  • utrzymujące się tarcia handlowe między USA i Chinami,
  • Brexit – wyjście Wielkiej Brytanii z UE,
  • spowolnienie wydatków konsumenckich w Chinach.

Mimo, że raport opracowany przez Worldwide Network Dun & Bradstreet wskazuje, że upadłości przedsiębiorstw w dużych gospodarkach spadają, to w 19 krajach nadal odnotowuje się wzrost niepowodzeń biznesowych wśród przedsiębiorstw (41% gospodarek, branych pod uwagę w raporcie)

Taka sytuacja ma miejsce w polskiej gospodarce.

W 2018 r upadłość w Polsce ogłosiło 1583 firmy. To wzrost o 18% w stosunku do liczby firm, które upadły w 2017 r (1338).

„Raport Global Bankruptcy jest kolejnym przypomnieniem o ciągłych wyzwaniach, przed którymi stoi wiele firm, w obecnym niepewnym środowisku gospodarczym”, mówi Markus Kuger, główny ekonomista Dun & Bradstreet. „Nasze prognozy wzrostu gospodarczego na 2019 r. zostały skorygowane w dół na początku roku i oczekujemy wolniejszego wzrostu w większości regionów”.

Zgromadzone dane zostały przeanalizowane i zredagowane przez zespół doświadczonych ekonomistów Dun & Bradstreet z Country Insight.

Globalny raport upadłościowy obejmuje dane dotyczące upadłości z 45 rynków dostarczone do analitykow D&B World Wide przez: Altares, Dun & Bradstreet, CIAL Dun & Bradstreet, CRIF, D&B Hong Kong, D&B India, D&B Indonesia, D&B Israel, D&B Singapore, D&B Taiwan , D&B Thailand, Dun & Bradstreet US / Canada, D&B UK, Huaxia D&B China, ICAP, Informa, Interfax, Nice D&B i TSR.

Więcej na stronie Dun&Bradstreet:

Więcej

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Zastosowanie danych

Zdobądź nowych klientów

Zwiększ sprzedaż oraz ogranicz ryzyko i zbuduj trwałe relacje z klientami dzięki danym i analizom Dun & Bradstreet
Sprawdź