Artykuły Smart Data Raporty

Raport BIWI 2020 - Polki na 4 miejscu wśród najbardziej przedsiębiorczych kobiet

08 mar 2020

Dun & Bradstreet jak co roku w marcu, opublikował raport BIWI: Dun & Bradstreet Indeks of Woman Influence,  pokazujący pozycje kobiet w firmach w krajach europejskich.

Polki znalazły się na 4 miejscu wśród najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie.

Przedsiębiorczość kobiet jest coraz bardziej interesująca w punktu widzenia gospodarki. Kobiety coraz częściej zajmują czołowe stanowiska. Obecnie różnice w wpływie mężczyzn i kobiet na globalną gospodarkę stale maleją. Chociaż występują różnice w trendach między krajami, wskaźnik ten wyraźnie pokazuje dodatnią korelację między wzrostem przedsiębiorczości kobiet, a ogólnym stanem gospodarki w poszczególnych krajach.

W tym roku po raz kolejny poznajemy najbardziej przedsiębiorcze europejki. W tym roku na podium stanęły Węgierki, Chorwatki i Szwedki. Tuż za nimi na 4 pozycji znalazły się Polki, które co roku znajdują się wysoko w zestawieniu.


Wskaźnik BIWI 2018: Dun & Bradstreet Index of Women Influence 2018

Dun & Bradstreet Index of Women Influence - BIWI - to unikalny wskaźnik stosowany do porównywania różnych krajów w zależności od wpływu, jaki kobiety mają na ich gospodarkę. Wpływ kobiet mierzony jest według czterech parametrów: udziału w liczbie firm, udziału w liczbie pracowników, udziału w przychodach i udziału w zyskach netto. Udział liczby firm będących własnością kobiet w stosunku do ogólnej liczby firm jest podstawą do obliczenia wskaźnika BIWI.

Baza ta jest następnie mnożona przez wielkość działalności przedsiębiorstw będących własnością kobiet, mierzoną liczbą pracowników, przychodami i zarobionymi zyskami netto.

Wyniki tegorocznego badania poniżej (kliknij FULLSCREEN na prezentacji żeby zobaczyć ją w pełnym rozmiarze):

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej