Artykuły Smart Data Raporty

Raport WorldWatch Country Insight D&B: sytuacja gospodarcza na świecie po pierwszym kwartale 2020

01 kwi 2020

Jak wygląda sytuacja polityczno-gospodarczą na całym świecie na początku kwietnia 2020 r w obliczu pandemii korona wirusa?

Z początkiem kwietnia 2020 r Dun&Bradstreet opublikował raport D&B World Watch Country Insight, który zawiera najważniejsze komentarze gospodarcze o 132 krajach świata.

Raport ten został opracowany przez analityków Dun & Bradstreet. Prezentuje on kluczowe wydarzenia, które wpływają na rozwój gospodarki danych krajów. Ma to olbrzymie znaczenie szczególnie teraz w dobie pandemii koronawirusa o której wpływie na biznes międzynarodowy i lokalny szerzej pisaliśmy tutaj.

Poniżej prezentujemy skrót najważniejszych faktów dotyczących krajów leżących na poszczególnych kontynentach - pełny raport jest możliwy do pobrania poniżej.

Afryka: W wyniku spadku eksportu i cen ropy naftowej pogarszają się ratingi poszczególnych krajów afrykańskich. Ograniczenia w turystyce ze względu na koronawirusa są przyczyną zachwiania gospodarki w wielu krajach. Znacznie osłabiają perspektywy wzrostu gospodarczego w 2020 r. na czarnym kontynencie.

Azja: Gospodarka Chin i kluczowych graczy w regionie jak Japonia i Korea ucierpiała najbardziej na świecie. Obniżony rating dla Australii ze względu na ryzyko załamania gospodarki w wyniku koronawirusa. Zachwiania sektoru branży odzieżowej w rejonie, ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię.

Europa wschodnia: Populacja na Litwie rośnie po raz pierwszy od czasów radzieckich. Dun & Bradstreet obniża ocenę ryzyka kraju dla Polski w wyniku pandemii wirusa. Rosja zamyka granicę z Chinami z powodu wybuchu koronawirusa.

Europa zachodnia: Oczekuje się dalszego spowolnienia gospodarczego w krajach zachodniej Europy. Dochodzi do tego destabilizacja polityczna w wielu krajach. Popyt krajowy, wewnętrzny uległ znacznemu ograniczeniu.

Ameryka:  Prognozy dotyczące podaży i warunków rynkowych pogarszają się z powodu wybuchu koronawirusa w Ameryce Północnej. Niestabilna sytuacja gospodarcza w krajach Ameryki Południowej.

Chcesz wiedzieć więcej?

Pobierz pełny raport

 

Raport może być wykorzystany jako ogólne wskazówki dla inwestycji czy prowadzenia biznesu w danym kraju.

 

 

 

proste rozwiązania dla zwiększenia przychodów Twojej firmy

Odkrywamy nowe rynki!

Planujesz ekspansję zagraniczną Twojej firmy? Przekonaj się jak Bisnode pomaga polskim firmom w skutecznym wejściu na rynki zagraniczne!
Sprawdź!

Zapisz sie do newslettera Bisnode!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!