Dun & Bradstreet Sustainability Report 2018

10 kwi 2019

Ukierunkowani na zrównoważoną przyszłość, czyli Dun & Bradstreet kolejny raz publikuje raport zrównoważonego rozwoju.

W kwietniu br. Grupa Dun & Bradstreet opublikowała po raz kolejny raport zrównoważonego wzrostu za rok 2018. Podkreślono w nim nadrzędną rolę danych i analiz w rozwoju firmy i w życiu codziennym każdego z nas. „W Dun & Bradstreet pragniemy wykorzystać naszą wiedzę i dane do stworzenia świata i inteligentnej przestrzeni życiowej opartej i funkcjonującej właśnie na danych i analizach” - powiedział Magnus Silfverberg - Dun & Bradstreet CEO.

„Inteligentne wykorzystanie danych pozwala naszym klientom na budowanie nowoczesnego, innowacyjnego, cyfrowego i w pełni zautomatyzowanego procesu niemal w każdym aspekcie i dziedzinie życia. Należy podkreślić, że wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie rośnie zapotrzebowanie na zrównoważone dane i analizy. Tylko to pozwala na zrównoważony wzrost.”

Pełen raport w języku angielskim do pobrania poniżej

Dun & Bradstreet Sustainability Report 2018

Raport w czytelny sposób pokazuje główne inicjatywy podjęte w ubiegłym roku i zależności pomiędzy finansowymi oraz pozafinansowymi aspektami działalności Grupy. Dzięki temu stanowi kompleksowy i przejrzysty dokument, prezentujący działalność firmy, jej model biznesowy, strategię, najistotniejsze zmiany, a także wyniki finansowe.

Wspomniane inicjatywy koncentrują się na:

 1. cyfryzacji,
 2. integracji i różnorodność oferowanych rozwiązań,
 3. wpływie na otaczające nas środowisko,
 4. wartościach, które przyświecają naszej działalności.

To w pełni wyznacza kierunek działania Grupy ku zrównoważonej przyszłości.

 

Autorzy raportu wyodrębnili najważniejsze cechy zrównoważonego wzrostu w 2018 roku: Należą do nich:

 1. przyjęcie „Polityki etycznego wykorzystywania danych” wraz z ustanowieniem dobrych praktyk wykorzystywania danych na wszystkich rynkach, włączając w to etykę sprzedaży produktów,
 2. wprowadzenie w sektorze IT nowego standardu bezpieczeństwa opartego na pakiecie działań „CIS 20”,
 3. wdrożenie polityki ochrony danych osobowych GDPR / RODO, obejmująca pracę specjalistów w wymiarze ponad 60 000 roboczogodzin
 4. wzrost poziomu wskaźnika eNPS na przestrzeni ostatniego roku z -6 w 2017 roku, do poziomu +16 w 2018 roku,
 5. kontynuacja polityki opartej na różnorodności, w jej efekcie na koniec 2018 roku niemal połowę wszystkich pracowników Dun & Bradstreet - 45,1% pracowników to kobiety,
 6. 35 proc. klientów Dun & Bradstreet w badaniu lojalności NPS ocenia Dun & Bradstreet najwyższą notą (9 lub 10),
 7. nagroda dla najlepiej zarządzanego przedsiębiorstwa w Szwecji “Sweden’s best managed companies” dla Dun & Bradstreet – jako podsumowanie wszelkich działań.

Wartym podkreślenia jest fakt, że w ciągu ostatniego roku Dun & Bradstreet na bieżąco zestawiał swoje cele, z założonymi celami zrównoważonego wzrostu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Prezentacja danych w raporcie Dun & Bradstreet został przygotowany zgodnie z wytycznymi zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative (GRI). Od 2015 r. Dun & Bradstreet jest członkiem-sygnatariuszem UN Global Compact, największej na świecie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

Zapisz sie do newslettera Dun & Bradstreet!

Otrzymuj na bieżąco nasze opracowania, raporty i analizy.

Zapisz się!

Zastosowanie danych

Zdobądź nowych klientów

Zwiększ sprzedaż oraz ogranicz ryzyko i zbuduj trwałe relacje z klientami dzięki danym i analizom Dun & Bradstreet
Sprawdź