Artykuły Raporty

Zarządzanie ryzykiem finansowym w firmie

Uchroń się przed nierzetelnymi firmami

Decyzje kredytowe są zawsze powiązane z ryzykiem. Ryzyko finansowe związane z działalnością firmy może być rynkowe (np. zmiany cen na rynkach), kredytowe (np. problem z wypłacalnością firmy) lub operacyjne (np. oszustwa i zniszczenie). Ogromne ryzyko finansowe wynika z ukrywanej niewypłacalności firm lub utraty płynności finansowej już w trakcie trwania współpracy. Ryzyko utraty płynności finansowej to najpoważniejsze ryzyko, które może mieć wpływ na być albo nie być firmy.

Podejmowanie ryzyka finansowego jest nieodłącznym elementem rozwijania firmy, nawiązywania nowych kontaktów handlowych. Ryzykowne mogą się okazać przedsiębiorstwa, które z początku nie budziły żadnych podejrzeń. Wynika to z tego, że bardzo często trudno jest znaleźć wiarygodne informacje na temat interesującej Cię firmy lub braku kontroli po rozpoczęciu współpracy.

Aby otrzymać  jasny obraz tego,  w jakiej sytuacji znajduje się obecnie firma wiele czynników musi zostać wziętych pod uwagę. Dlatego też warto rozważyć wsparcie się profesjonalnymi, przeznaczonymi do tego narzędziami i zarządzanie ryzykiem finansowym.

Zarządzanie ryzykiem finansowym

Są to wszelkie działania podejmowane przez osoby decyzyjne w firmie, które mają na celu ograniczenie  ryzyka finansowego i ochronę firmy przed jego negatywnymi skutkami.

Aby najskuteczniej zarządzać ryzykiem finansowym należy przede wszystkim je zidentyfikować, czyli dowiedzieć się, w których obszarach naszej działalności jest ono największe. Można to robić dwojako. Przede wszystkim należy sprawdzać firmy jeszcze przed rozpoczęciem współpracy, z drugiej strony należy dokładnie badać własny portfel klientów. na bieżąco sprawdzać, które firmy zaczynają mieć problemy finansowe, przestają płacić faktury na czas Tobie lub innym i dobrać do tego odpowiednie środki działania.

Bisnode posiada  szerokie dane, pozwalające nam przygotować szczegółowe analizy dotyczące Twoich potencjalnych i obecnych partnerów, które pozwolą Ci szybko i pewnie podejmować strategiczne decyzje.

Dzięki rozwiązaniom do określania ryzyka finansowego:

  • Określisz szanse i ryzyko podjęcia współpracy,
  • Zbudujesz business plan,
  • Szybko podejmiesz strategiczne decyzje,
  • Zabezpieczysz firmę przed stratami.

Kliknij w poniższy baner i zapoznaj się z DB Credit platformą nowej generacji wspierająca zarządzanie ryzykiem finansowym.

Produkty i rozwiązania

Przenieś kontrolę ryzyka finansowego na wyższy poziom

Zaawansowana analityka nigdy nie była tak prosta, przekonaj się o tym dzięki DB Credit platformie nowej generacji wspierającej zarządzanie ryzykiem finansowym.

Więcej

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit the form.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.