Artykuły Raporty

Aktualizacja oceny ryzyka inwestycji na Świecie - Lipiec/Sierpień 2018

13 sie 2018

Amerykańska wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet, w Polsce reprezentowana przez Dun & Bradstreet, ocenia ryzyko inwestycji i prowadzenia biznesu w poszczególnych krajach na świecie.

Czym są krajowe wskaźniki ryzyka Dun&Bradstreet?

Wskaźnik ryzyka kraju publikowany przez Dun&Bradstreet zapewnia porównywalną, transgraniczną ocenę ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju. Czynniki ogólnokrajowe mogą stanowić istotną informację dla przewidywań płatności eksportowych i zwrotów z inwestycji dla firm prowadzących międzynarodową wymianę handlową i gospodarczą.

Jest to wartościowe narzędzie - obok ratingów ryzyka krajowego - zapewniające naszym klientom lepszą informacje na temat ewentualnego ryzyka w 132 krajach Świata.

Aktualizacja krajowych wskaźników ryzyka Dun&Bradstreet - Lipiec/Sierpień 2018.

Brazylia

utrzymanie ratingu z perspektywą negatywną

Dun & Bradstreet obniża swoje perspektywy ratingowe dla Brazylii w obliczu negatywnych wydarzeń gospodarczych, niepewności politycznej i wolniejszego niż szacowany wzrostu gospodarczego.

Niemcy

pogorszenie ratingu

Dun & Bradstreet obniża perspektywy ratingowe dla Niemiec. Powodem jest rosnące ryzyko polityczne związane z kryzysem uchodźczym. Zmiany na krajowej scenie politycznej także postrzegane są jako potencjalne ryzyko.

Maroko

pogorszenie ratingu

Dun & Bradstreet obniża swoją ocenę ratingową dla Maroka. Powodem są rosnące napięcia polityczne w tym kraju. 

Norwegia

poprawa ratingu

Dun & Bradstreet podwyższa perspektywę ratingową dla Norwegii w obliczu trwałej poprawy sytuacji gospodarczej, przy jednoczesnym solidnym funkcjonowaniu zarówno sektora wydobycia surowców na morzu, jak i gospodarki lądowej.

Turcja

pogorszenie ratingu

Dun & Bradstreet obniża perspektywę ratingu dla Turcji po nominacji zięcia prezydenta na ministra finansów, a także po zwolnieniu ponad 18 000 pracowników administracji państwowej.

Krajowa mapa ryzyka Dun & Brdstreet - Lipiec 2018:

Więcej o raportach i usługach Country Insight Reports dowiesz się na stronie Dun&Bradstreet (jęz. ang.): http://www.dnbcountryrisk.com/

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit this form. If you are logged in and still cannot post, make sure "Do not track" in your browser settings is disabled.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.