Artykuły Raporty

Aktualizacja oceny ryzyka inwestycji na Świecie - Lipiec/Sierpień 2018

13 sie 2018

Amerykańska wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet, w Polsce reprezentowana przez Bisnode, ocenia ryzyko inwestycji i prowadzenia biznesu w poszczególnych krajach na świecie.

Czym są krajowe wskaźniki ryzyka Dun&Bradstreet?

Wskaźnik ryzyka kraju publikowany przez Dun&Bradstreet zapewnia porównywalną, transgraniczną ocenę ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w danym kraju. Czynniki ogólnokrajowe mogą stanowić istotną informację dla przewidywań płatności eksportowych i zwrotów z inwestycji dla firm prowadzących międzynarodową wymianę handlową i gospodarczą.

Jest to wartościowe narzędzie - obok ratingów ryzyka krajowego - zapewniające naszym klientom lepszą informacje na temat ewentualnego ryzyka w 132 krajach Świata.

Aktualizacja krajowych wskaźników ryzyka Dun&Bradstreet - Lipiec/Sierpień 2018.

Brazylia

utrzymanie ratingu z perspektywą negatywną

Dun & Bradstreet obniża swoje perspektywy ratingowe dla Brazylii w obliczu negatywnych wydarzeń gospodarczych, niepewności politycznej i wolniejszego niż szacowany wzrostu gospodarczego.

Niemcy

pogorszenie ratingu

Dun & Bradstreet obniża perspektywy ratingowe dla Niemiec. Powodem jest rosnące ryzyko polityczne związane z kryzysem uchodźczym. Zmiany na krajowej scenie politycznej także postrzegane są jako potencjalne ryzyko.

Maroko

pogorszenie ratingu

Dun & Bradstreet obniża swoją ocenę ratingową dla Maroka. Powodem są rosnące napięcia polityczne w tym kraju. 

Norwegia

poprawa ratingu

Dun & Bradstreet podwyższa perspektywę ratingową dla Norwegii w obliczu trwałej poprawy sytuacji gospodarczej, przy jednoczesnym solidnym funkcjonowaniu zarówno sektora wydobycia surowców na morzu, jak i gospodarki lądowej.

Turcja

pogorszenie ratingu

Dun & Bradstreet obniża perspektywę ratingu dla Turcji po nominacji zięcia prezydenta na ministra finansów, a także po zwolnieniu ponad 18 000 pracowników administracji państwowej.

Krajowa mapa ryzyka Dun & Brdstreet - Lipiec 2018:

Więcej o raportach i usługach Country Insight Reports dowiesz się na stronie Dun&Bradstreet (jęz. ang.): http://www.dnbcountryrisk.com/

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Bisnode na polskim i międzynarodowym rynku

Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit the form.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.