Artykuły Raporty

Sukces Programu Handlu Zagranicznego w 2018 roku i plany na kolejne miesiące

Program handlu zagranicznego - zobacz jak możemy wesprzeć Twoją firmę w ekspansji na rynki światowe.

Kluczowe znaczenie handlu zagranicznego

Ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw ma fundamentalne znaczenie dla polskiej gospodarki. Dla przedsiębiorcy jest to ogromne wyzwanie pod każdym względem. By ułatwić firmom ekspansję na rynki światowe Bank BGŻ BNP Paribas S.A. wraz z koalicją partnerów: Dun & Bradstreet PolskaKUKE S.A. i dziennikiem „Rzeczpospolita” uruchomił wspólną inicjatywę o nazwie Program Handlu Zagranicznego. Jego celem jest wspieranie rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej poprzez dostarczanie im nowoczesnych narzędzi oraz wiarygodnej i rzetelnej informacji.

Program Handlu Zagranicznego powstał z myślą o korporacjach, które są już eksporterami lub importerami bądź dopiero planują rozpocząć ekspansję zagraniczną.

Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Pierwsze podsumowania i opinie

 

 

Za nami pierwszy cykl spotkań na galach. Kluczowe znaczenie eksportu w polskiej gospodarce podkreśla Artur Osiecki z redakcji Rzeczpospolitej:

"W ubiegłym roku eksport polskich towarów przekroczył 250 mld euro ale niewątpliwie wymaga on wsparcia jeśli idzie o dywersyfikacje kierunków eksportu."

 

Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas S.A.:

"Od dobrych 20 lat jednym z motorów napędowych polskiej gospodarki jest polski eksport. To jest motor ale też wielka szansa, zarówno w zakresie nowych kierunków jak i dla wielu nowych firm, które mogą wychodzić za granicę."

 

Żyjemy w czasach globalnych informacji finansowych i wywiadowni działających w skali międzynarodowej. Prezes Dun & Bradstreet Polska, Andrzej Osiński mówi o skali działania i możliwej pomocy dla obecnych i przyszłych eksporterów ze strony wywiadowni gospodarczej o zasięgu globalnym:

"Współpracujemy z lokalnymi pracownikami, którzy znają doskonale rynek chiński i generalnie azjatycki. Tylko poprzez pracę lokalnych agentów zbierających informacje możemy dotrzeć do danych rzeczywistych i prawdziwych. Trudno sobie wyobrazić zbieranie danych z Polski na temat firmy z Szanghaju czy Pekinu, natomiast posiadając pracowników lokalnych w sieci naszej firmy, możemy te informacje pozyskać często w wersji online lub poprzez zebranie tych informacji w określonym czasie, tak żeby nas eksporter bądź importer mógł uzyskać jak najbardziej wiarygodne informacje z lokalnego rynku."

Andrzej Osiński, Prezes Dun & Bradstreet Polska podczas gali Programu Handlu Zagranicznego

Kontynuacja programu i plany na najbliższe miesiące

Dalsze spotkania i kolejne gale Programu Handlu Zagranicznego zaplanowane są na koniec Września i cały Październik 2018. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem poniżej:

20.09 - Spotkanie w Białymstoku

04.10 - Spotkanie w Poznaniu

09.10 - Spotkanie w Białymstoku

11.10 - Spotkanie we Wrocławiu

16.10 - Spotkanie w Warszawie

17.10 - Spotkanie w Lublinie

18.10 - Spotkanie w Krakowie

23.10 - Spotkanie w Gdańsku

25.10 - Spotkanie w Katowicach

Więcej szczegółów na stronie programu TUTAJ

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit this form. If you are logged in and still cannot post, make sure "Do not track" in your browser settings is disabled.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.