Artykuły Raporty

Raport D&B: Sytuacja gospodarcza na świecie na początku 2019 roku

Poznaj sytuację polityczno-gospodarczą w krajach na całym świecie.

Jak co miesiąc Dun&Bradstreet publikuje raport D&B Country Insight, który zawiera ogólne informacje na temat sytuacji polityczno-gospodarczej w krajach na całym świecie. Raport może być wykorzystany jako ogólne wskazówki dla inwestycji czy prowadzenia biznesu w danym kraju.

Poniżej znajdziesz pełen raport D&B Country Insight headlines dla stycznia 2019.

Sytuacja w Afryce i Azji

Stan niepewności w Libii, ryzyko biznesowe w Tanzanii, stabilizacja popytu w Japonii, spadek ratingu krajowego na Sri Lance czy w Korei Południowej – to tylko niektóre z ważniejszych wydarzeń na rynkach afrykańskich i azjatyckich.

Europa

Gospodarka Bułgarii traci tempo, wzrost gospodarczy w Polsce nadal trwa i jest spowodowany głównie popytem wewnętrznym. Prowadzenie działalności gospodarczej w Belgii staje się łatwiejsze poprzez nowe regulacje.

W Niemczech obserwujemy słabsze wyniki eksportu i ograniczenie wydatków gospodarstw domowych - tak D&B ocenia sytuację w wymienionych krajach europejskich.

Stabilnie na Bliskim Wschodzie

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest stabilna, jedynie w Libanie ryzyko polityczne nieznacznie wzrasta, ze względu na tworzenie się nowego rządu.

USA

W Stanach Zjednoczonych można zaobserwować inwersje krzywej rentowności. Długoterminowo może to oznaczać, że czeka nas kryzys.

 

Pełen raport D&B Country Insight headlines dla Stycznia 2019 do pobrania poniżej:

WW January 2019.pdf

 

Więcej informacji D&B prezentuje w najnowszym styczniowym raporcie WordWatch Headlines, z najważniejszymi komentarzami gospodarczymi o 132 krajach.

Raport ten został opracowany przez analityków Dun & Bradstreet. Prezentuje on kluczowe wydarzenia, które wpływają na gospodarki danych krajów.

Dowiedz się więcej o raportach D&B Country Insight:

Więcej

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Dun & Bradstreet na polskim i międzynarodowym rynku
Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit this form. If you are logged in and still cannot post, make sure "Do not track" in your browser settings is disabled.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.