Artykuły Raporty

Raport D&B: Sytuacja gospodarcza na świecie na początku 2019 roku

Poznaj sytuację polityczno-gospodarczą w krajach na całym świecie.

Jak co miesiąc Dun&Bradstreet publikuje raport D&B Country Insight, który zawiera ogólne informacje na temat sytuacji polityczno-gospodarczej w krajach na całym świecie. Raport może być wykorzystany jako ogólne wskazówki dla inwestycji czy prowadzenia biznesu w danym kraju.

Poniżej znajdziesz pełen raport D&B Country Insight headlines dla stycznia 2019.

Sytuacja w Afryce i Azji

Stan niepewności w Libii, ryzyko biznesowe w Tanzanii, stabilizacja popytu w Japonii, spadek ratingu krajowego na Sri Lance czy w Korei Południowej – to tylko niektóre z ważniejszych wydarzeń na rynkach afrykańskich i azjatyckich.

Europa

Gospodarka Bułgarii traci tempo, wzrost gospodarczy w Polsce nadal trwa i jest spowodowany głównie popytem wewnętrznym. Prowadzenie działalności gospodarczej w Belgii staje się łatwiejsze poprzez nowe regulacje.

W Niemczech obserwujemy słabsze wyniki eksportu i ograniczenie wydatków gospodarstw domowych - tak D&B ocenia sytuację w wymienionych krajach europejskich.

Stabilnie na Bliskim Wschodzie

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest stabilna, jedynie w Libanie ryzyko polityczne nieznacznie wzrasta, ze względu na tworzenie się nowego rządu.

USA

W Stanach Zjednoczonych można zaobserwować inwersje krzywej rentowności. Długoterminowo może to oznaczać, że czeka nas kryzys.

 

Pełen raport D&B Country Insight headlines dla Stycznia 2019 do pobrania poniżej:

WW January 2019.pdf

 

Więcej informacji D&B prezentuje w najnowszym styczniowym raporcie WordWatch Headlines, z najważniejszymi komentarzami gospodarczymi o 132 krajach.

Raport ten został opracowany przez analityków Dun & Bradstreet. Prezentuje on kluczowe wydarzenia, które wpływają na gospodarki danych krajów.

Dowiedz się więcej o raportach D&B Country Insight:

Więcej

Dowiedz się więcej o naszej współpracy z D&B

Zobacz na czym polega unikalna wartość Bisnode na polskim i międzynarodowym rynku

Dowiedz się więcej

Lubisz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się z naszymi wiadomościami, artykułami i analizami

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami Bisnode?

You must be logged in to submit the form.

Jednocześnie akceptuję informację o przetwarzaniu moich danych osobowych przez Bisnode Polska Sp. z o.o.znajdującą się TUTAJ.

Wyrażam zgodę na używanie, zgodnie z art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, e-mail) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. automatycznie rozsyłające się wiadomości sms, e-mail) przez Bisnode Polska Sp. z o.o., w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług Bisnode Polska Sp. z o.o.

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dokonywanych przed cofnięciem zgody.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej (tj. m. in. oferty marketingowej i newslettera), wysyłanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, przez Bisnode Polska Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t. j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1219  z późn. zm.). 

Jednocześnie oświadczam, iż mam świadomość, że podanie przeze mnie danych osobowych, a także wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz, że zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przesyłania informacji handlowej przed cofnięciem zgody.